Fotorelacja - Święty Mikołaj odwiedził maluchy

Fotorelacja - Święto Dyni

Fotorelacja   - Wizyta Pani Jesieni w Żłobku Bajlandia i Mały Żak

Fotorelacja z Balu Karnawałowego żłobków Bajlandia i Mały Żak.

Fotorelacja - Akordeon,Mały Żak i Bajlandia

Fotorelacja - Dzień zabawki Mały Żak i Bajlandia

Fotorelacja - Mały Żak 2 urodziny Piotrusia

Fotorelacja - Warsztaty Swiąteczne Bajlandia

Fotorelacja - Warsztaty Świąteczne Mały Żak


Uroczyste przecięcie wstęgi, zwiedzanie pomieszczeń i mini-przyjęcie dla maluchów i ich rodziców – tak wyglądało otwarcie nowego żłobka „Mały Żak", który funkcjonuje w przy do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Edwarda F. Szczepaniak w Suwałkach Będzie do niego uczęszczać piętnaścioro dzieci, z czego 10 to dzieci naszych studentów.

Młodzi rodzice, którzy studiują na naszej uczelni, wykładowcy i pracownicy administracyjni nie muszą już martwić się o swoje pociechy – żłobek „Mały Żak" powstał specjalnie z myślą o nich. PWSZ w Suwałkach jest jedną z czterech uczelni w województwie, które otrzymały ministerialną dotację w ramach programu Maluch na Uczelni. Dzięki wspólnemu projektowi resortów nauki i pracy udało się wyposażyć żłobek, a dodatkowo tuż obok powstał  atrakcyjny plac zabaw. Dotacja  z ministerstw pozwoliła też na znaczące obniżenie kosztów pobytu dzieci.

Nowo powstały żłobek to też okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego. W „Małym Żaku" studenci pedagogiki będą mogli odbywać praktyki wymagane w ramach toku studiów, a dodatkowo, specjalnie dla studentów PWSZ w Suwałkach uczelnia  przygotowała ciekawą ofertę płatnych staży wakacyjnych.

Dzięki dotacji uczelni mogła wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i utworzyć miejsca opieki dla dzieci w wieku do lat trzech. Program „Maluch na uczelni" to również kampania informacyjna skierowana do środowiska uczelnianego, mająca na celu otwarcie się szkół wyższych na potrzeby młodych, studiujących rodziców, którzy często muszą wybierać pomiędzy studiami, pracą i czasem dla dzieci.