Studenci „od kuchni” poznali PWiK

 

Jak pod względem ekonomicznym funkcjonuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach mogli się przekonać studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Studenci II roku ekonomii wraz z dr Anetą Ejsmont gościli w siedzibie PWiK-u, gdzie poznali praktyczne aspekty funkcjonowania firmy. Wszystko w ramach zajęć z ekonomiki i organizacji małej firmy.

Podobne wizyty studyjne w poprzednich latach odbyły się również w innych firmach prowadzących swoją działalność na terenie miasta Suwałki (MALOW Grupa Litpol, Aquael, CDM).

Praktyczne zajęcia, odbywające się nie tylko w salach PWSZ w Suwałkach są cykliczne i na stałe wpisują się w kalendarz prowadzonych na Uczelni zajęć.

PWiK w Suwałkach Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, której Prezesem jest Pan mgr inż. Grzegorz Kochanowicz jest własnością komunalną - jednoosobową Spółką z o.o., której 100% udziałów posiada Gmina Miasto Suwałki. Spółka zajmuje się dostarczaniem uzdatnionej wody do prawie 100% mieszkańców miasta Suwałki oraz odbiorem i oczyszczaniem ścieków.