BAT i praktyczna lekcja zarządzania produkcją

Procesy technologiczne oraz produkcyjne jednej z największych firm w regionie poznali studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. British American Tobacco zorganizowało, specjalnie dla PWSZ, wyjątkowy dzień. Studenci finansów i rachunkowości oraz absolwenci zarządzania inżynierią produkcji mogli zobaczyć jak w praktyce wygląda zakup, przyjęcie i proces technologiczny produkcji wyrobów tytoniowych. Uczestniczyli również w zajęciach w oparciu o technikę kaizen (filozofia polegająca na stopniowym doskonaleniu wszelkich aspektów działalności firmy).
Wizyta była też okazją do spotkań studentów z managerami oraz ciekawą, praktyczną lekcją zarządzania produkcją.

BAT to międzynarodowe przedsiębiorstwo sprzedające swoje produkty na ponad 200 rynkach całego świata. Fabryka British American Tobacco w Augustowie to jeden z najważniejszych zakładów produkcyjnych tej grupy na świecie. Ciągłe inwestycje w obiekty i linie produkcyjne przysporzyły fabryce miano jednej z najnowocześniejszych w Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach podpisała
z firmą British American Tobacco porozumienie o współpracy. Dzięki temu studenci będą mogli odbywać praktyki zawodowe w nowoczesnej firmie, a pracownicy BAT - podnosić kwalifikacje zawodowe na studiach I i II stopnia (na preferencyjnych warunkach) oraz odbywać szkolenia. Współpraca obejmuje również organizację wspólnych konferencji i szkoleń oraz prowadzenie projektów naukowo-badawczych.