Zapraszamy do korzystania z jednej z największych na świecie czytelni internetowych - eBook Academic Collection na platformie EBSCOhost.
 

 

eBook Academic Collection to wielodziedzinowa kolekcja 150 000 książek elektronicznych w dostępie nielimitowanym.

Kolekcja zawiera książki od ponad 515 wydawców - w tym od wiodących wydawnictw naukowych i uniwersyteckich.

Tematyka dostępnych książek elektronicznych jest bardzo szeroka - obejmuje między innymi:  nauki ścisłe, biznes i ekonomię, nauki polityczne, informatykę, inżynierię i technologię, matematykę, medycynę, chemię, fizykę,  psychologię, nauki społeczne i nauki humanistyczne, prawo, architekturę, nauki przyrodnicze, pomoce naukowe i naukę języków, słowniki i leksykony.

Aktualna lista dostępnych tytułów  tutaj

Książki dostępne są nie tylko w języku angielskim, ale i w 20 innych językach, m.in. niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim.

Dostęp do bazy z sieci Uczelnianej oraz z domu – po zalogowaniu, jak do konta bibliotecznego (PESEL+hasło)

Podczas otwartego dostępu do kolekcji książek elektronicznych EBSCO eBook Academic Collection istnieje możliwość zapisywania fragmentów książek do pliku PDF na stałe lub pobierania całych książek na określony czas. Z e-książek można również korzystać na tabletach i smartfonach.

Aby zapisać fragment książki na stałe w formacie PDF wystarczy kliknąć link Pełny tekst PDF lub ePUB na liście wyników, a następnie wybrać opcję Zapisz strony na ekranie z wyświetlonym tekstem e-książki.

Aby pobrać całą e-książkę należy spełnić dwa warunki:

1. Stworzyć osobiste konto na platformie (klikając link Zarejestruj się na górnym pasku narzędzi; każdy użytkownik tworzy swoje indywidulane konto).
2. Pobrać darmowy program Adobe Digital Editions

Poniżej podajemy  link do krótkiego filmu instruktażowego w języku polskim, jak pobierać książki elektroniczne w całości :

 

 W przypadku wszelkich dodatkowych pytań prosimy o kontakt  z Biblioteką.