Językowa sztafeta ukończona… Laureaci nagrodzeni

Z ortografią, interpunkcją, związkami frazeologicznymi, pleonazmami, fleksją, właściwym użyciem wyrazów obcych i gwarą Suwalszczyzny zmierzyli się uczestnicy konkursu „Sztafeta Miłośnika Ojczystego Języka”, która odbyła się 21 lutego, z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w uczelnianej Bibliotece.

BAT i praktyczna lekcja zarządzania produkcją

Procesy technologiczne oraz produkcyjne jednej z największych firm w regionie poznali studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. British American Tobacco zorganizowało, specjalnie dla PWSZ, wyjątkowy dzień.

Dr Clown poszukuje wolontariuszy

Celem fundacji Dr CLOWN (powstałej w 1999 r.) jest wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych, a misją - przekonanie, że smutek można leczyć. Obecnie ponad 1430 wolontariuszy, w przebraniu „doktora clowna” odwiedza w całej Polsce prawie 59 tysięcy potrzebujących.

II Konkurs Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce

"Oszczędności można zamienić w przyjemności" to hasło II Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce, który organizuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach.

Między Niemnem a Rospudą – konferencja naukowa w Bakałarzewie

O dziejach gospodarczych pomiędzy Niemnem a Rospudą dyskutowano w niedzielę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bakałarzewie.

Studenci z certyfikatami

Swoje kompetencje zawodowe, komunikacyjne i przedsiębiorcze podnoszą studenci Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej w Suwałkach. Wszystko, dzięki unijnemu projektowi, który ma ułatwić im wejście na rynek pracy. Ze szkoleń w ramach projektu (dofinansowanego w 97% ze środków unijnych) korzysta obecnie 40 studentów ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa.

Dyskutowali o roli kobiet i bezpieczeństwie

Rola kobiet w sferze społeczno-politycznej oraz bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe a współczesne siły zbrojne – to główne tematy Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, w której uczestniczyli pracownicy i studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

Sztafeta miłośnika ojczystego języka

Do udziału w wyjątkowych grach i zabawach językiem polskim zachęca biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 21 lutego (wtorek) odbędzie się konkurs językowy – Sztafeta Miłośnika Ojczystego Języka.

Język migowy, makrokosmos i święto zakochanych

Język migowy, kolorowy świat chemii, makrokosmos oraz walentynki – to tematy kolejnych już zajęć dla najmłodszych studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach

Powstała Fundacja wspierająca PWSZ

Finansowe wspieranie inicjatyw naukowych i kulturalnych, promocja osiągnięć PWSZ, czy rozwój przedsiębiorczości studentów to tylko niektóre z zadań jakie będzie realizowała FUNDACJA NA RZECZ ROZWOJU PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ W SUWAŁKACH.

Nowoczesne pracownie komputerowe

Nowe komputery, wydajne procesory, 24-calowe monitory i specjalistyczne programy do projektowania (AutoCAD, Solidworks). Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach mogą już korzystać z nowoczesnych, bogato wyposażonych pracowni komputerowych. Komputery all-in-one (komputery...

Efektowne zwycięstwo Adriana!

              Niecałe 30 sekund potrzebował Adrian Domalewski by znokautować w swojej pierwszej, bokserskiej walce zawodowej Krzysztofa Chochela. Był to debiut Adriana – studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach, który...

Wyjątkowy dzień otwarty w BAT

Dzień otwarty w augustowskim British American Tobacco, płatne praktyki, a nawet praca – wszystko to czeka na studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. BAT, specjalnie dla studentów PWSZ, organizuje wyjątkową wizytę studyjną, połączoną ze spotkaniami z managerami oraz praktyczną...

Strzelcy wyborowi

I miejsce w klasyfikacji zespołowej, medale i mnóstwo pamiątkowych dyplomów zdobyli studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach w IX edycji Turnieju Strzeleckiego Ferie Zimowe 2017 r.

O edukacji muzycznej wiedzą wszystko

  O edukacji muzycznej najmłodszych studenci pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach wiedzą już niemal wszystko. Przyszłe nauczycielki temat ten zgłębiały przez cały miniony semestr - pod okiem  dr. Ignacego Ołowia. Wykłady oraz mobilizujące do aktywności ćwiczenia...
Wyświetlanie 1 - 15 z 710 rezultatów.
Pozycji na stronę 15
z 48