Uzależniamy od czytania!

Adopcja książek, fotołowy, czy konkurs „przyłapani na czytaniu” to tylko niektóre atrakcje, które przygotowała Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Od marca trwają obchody Święta Książki i Czytelnictwa, podczas których pracownicy biblioteki starają się uzależnić… od czytania.

Bursa zaprasza

Symboliczne ceny, wysoki standard i mnóstwo atrakcji oferuje Bursa Szkolna, funkcjonująca w ramach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Swoją ofertę (podobnie jak VII LO) prezentowało podczas 14. Suwalskich Spotkań Edukacyjnych.

Studenckie Punkty Interwencyjne

W Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach uroczyście podsumowano działania w ramach programu „Nie bądźmy obojętni’’ , których celem była pomoc osobom bezdomnym, nieporadnym ze względu na wiek, stan zdrowia oraz samotność.

VII LO zaprasza

Zwiedzanie sal dydaktycznych, laboratoriów, rozmowa z uczniami i nauczycielami a nawet gra miejska. To wszystko czekało na gimnazjalistów, którzy odwiedzili VII Liceum Ogólnokształcące (działające w strukturach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach).

Młodzież z Litwy odwiedziła PWSZ

Ponad 100 uczniów ze szkół okręgu wileńskiego i trockiego na Litwie odwiedziło wczoraj (środa) Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Suwałkach. Młodzież zwiedzała Uczelnię, spotkała się z wykładowcami i studentami oraz zapoznała z ofertą PWSZ. Na uczniów czekało też mnóstwo niespodzianek: m. in. konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Bezpieczeństwo podstawą ochrony zdrowia

„Wiedza o bezpieczeństwie podstawą ochrony zdrowia”. To hasło III Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie”, która odbyła się wczoraj (środa) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.

Koszulka wybrana!

Już jest. Jury wybrało zwycięski projekt koszulki: „Suwalskiej Juwenalia 2017”. Po burzliwych obradach oraz uwzględnieniu komentarzy i „polubień” na oficjalnym profilu facebookowym Uczelni komisja konkursowa zdecydowała, że najlepszy projekt stworzył… Marek Szuszko (projekt nr 3).

Dyskutowali o betonie

„Beton materiałem XXI w.” Tezę tę udowadniali naukowcy i przedsiębiorcy, którzy spotkali się w Centrum Transferu Technologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Wszystko za sprawą VII Konferencji Technicznej, która na suwalską Uczelnię ściągnęła przedstawicieli największych firm zajmujących się konstrukcjami, czy chemią betonową, pracowników naukowych oraz studentów.

dr inż. Anna Krupa

Setki przeprowadzonych badań, ponad 340 stron pracy, dziesiątki pochwał i gratulacji oraz wyróżniona rozprawa doktorska. To efekt pracy mgr inż. Anny Krupy, wykładowcy Wydziału Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.

Lego, kamera i Dzień Ziemi

Nauka programowania za pomocą klocków lego, wcielenie się w rolę aktora, dziennikarza, czy operatora kamery a także zajęcia plastyczne związane z Dniem Ziemi. Między innymi takie atrakcje czekały na najmłodszych studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach w ramach Uniwersytetu Dziecięcego.

Zobacz projekty koszulek!

Trzy, najlepsze projekty koszulek na Suwalskie Juwenalia Studenckie wybrała już specjalnie powołana komisja konkursowa. Teraz swoją opinię mogą wyrazić studenci i głosować na najciekawszy projekt: www.facebook.com/pwszwsuwalkach/.

Porozumienie z OSIR-em

Organizacja wspólnych działań, akcji i wydarzeń sportowych to główna idea porozumienia, które podpisały władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach i Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dr Marta Wiszniewska.

Dyskutowali o problemach mniejszości narodowych

O problemach oświatowych mniejszości narodowych w Europie dyskutowali w Wilnie przedstawiciele najważniejszych ośrodków naukowych w Polsce. Wśród zaproszonych gości byli też wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach (dr Agata Wądołowska, dr Leszek Sidorowicz, dr Agata Osińska i dr Andrzej Sęk).

Beton materiałem XXI wieku

O betonowych drogach, posadzkach, betonie wodoszczelnym i wzmacnianiu konstrukcji będą dyskutować naukowcy i przedstawiciele firm w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.

Masz pomysł na biznes?

Jesteś studentem i masz ciekawy pomysł na firmę? Potrzebujesz wsparcia doradcy biznesowego? Poszukujesz źródeł finansowania dla swojego pomysłu biznesowego? Jeśli tak to skorzystaj ze wsparcia ekspertów Parku Naukowo-Technologicznego Polska Wschód w Suwałkach.
Wyświetlanie 1 - 15 z 762 rezultatów.
Pozycji na stronę 15
z 51